Show Flott Cascaders Team

 

Autor: Mikki 001 (15.05.2004)

 

        Je pátek večer. Za sebou celý pracovní týden. Trochu adrenalinu libo? Proč ne. Plakáty lákají na stadion na vystoupení kaskadérské skupiny Flott Cascaders Team. No tak jo. 120 kaček není zas tolik. To spíš děsivá fronta před kladenským stadionem FC Slavoj budí větší odpor. Tohle je jeden ze dvou slabých míst programu, druhý zmíním později. Ti, co prodávají lístky, nemají zjevně přebujelý smysl pro organizaci a taktéž manipulace s lístky a financemi je na úrovni dětí základní školy. Díky tomu se tvoří zástup nedočkavců, který téměř blokuje hlavní příjezdovou silnici od Berouna.

        Když se dostáváme dovnitř, je to už lepší, stadion je velký, takže místa dost pro všechny. Na ploše už stojí vytuněné vraky (v dobrém slova smyslu, ale faktem je, že nejmladšímu vozidlu je cca 20 let). Dvě monster auta a malá tribuna. Po stadionu krouží hasičské auto a kropí škváru. Začátek se blíží ...

 

Nějaké ty minuty po 20. hodině se na pódiu objeví šílené individuum ze Slovenska (ne ne, žádná narážka, já vím, že většina Slováků je normálních :o)). Nejdřív spustí jeden song z playbacku (!!!), za což sklidí obdivný potlesk asi 3 posluchačů (zřejmě byli najatí a podplacení). Následuje "živá" produkce na lehce (?) přirozladěné kytaře doprovázená zpěvem, na který si v případě Superstar dokážu živě představit Hejmovu reakci typu: "A to jste myslel vážně...?". Ano, uhodli jste, tohle bylo to druhé slabé místo programu. Pak se začalo blýskat na lepší časy.

Tentokrát na pódium vstupuje jediná žena Teamu. Nutno podotknout, že celokožené oblečení jí sekne a rozhodně neskrývá to, že nemá co skrývat. Pak už show nabírá na tempu, jaké všichni očekávali. Z úst kožené madony se skvostnou prdelkou se ve stručnosti dozvídáme program pro dnešní večer. Už ze slov lehce běhá mráz po zádech.

A pak se objeví oněch sedm (pardon osm) statečných a je jasné, že to skutečně nebude jen o slovech. To potvrzuje decentní vůně (dusím se jen lehce a jen málo zdatní jedinci vykašlávají plíce) špatně spáleného benzínu válející se po celém stadionu, coby následek brutálního túrování motorů. Zvuk motorů skvostný, zarytí tuneři jistě učurávali blahem, zvlášť nad basem žlutého GT proloženého občasným decentním zaškytnutím.

Pak už začínají konkrétní ukázky. "Triviality" jako synchronizovaný tanec dvou aut ve smycích jsou tu naprostou samozřejmostí, stejně tak jako rychlý společný průjezd rampou. Velice efektní je takzvaný podraz (vlevo).
Následuje necelá půlhodinka všelijakých variací na to, jak udělat z dvoustopého vozidla pouze vůz jednostopý. Normální jízda po dvou kolech je pro tyhle maníky zjevně naprostým standardem, takže následuje vezení kolegů nahoře na autě, případně všech 8 kolegů na střídačku v autě a na autě. Sem tam se někdo pro zvednutí adrenalinu podvěsí na spodek auta. Dělají se slalomy na dvou kolech, "parkování". Na závěr tohoto bloku je poměrně velké množství dívenek z řad diváků naskládáno do aut a voženo po dvou kolem stadionu. Jedna z nich pak u mikrofonu se nezmůže na mnoho slov a jen nesouvisle blekotá cosi o hrůze (zřejmě už zapomněla na zpěv zahraničního hosta).
Další čtvrthodina je ve znamení ohně. Proskakování hořící obručí za jízdy na střeše auta. Průjezd ohněm na kapotě auta (pro efektnost kolegovi kombinézu polévají benzínem). Vláčení jednoho z kaskadérů za autem hořícími překážkami ve stylu divokého západu. Následují skoky na motorce (ve finále až přes střechy 9 aut).
Pro vydatnost celé show je v hollywoodském stylu jedno auto zdemolováno saltem (samozřejmě, že v něm někdo sedí). Následuje likvidace dvou vraků za pomoci monster car.

 

Nedá se tu ani vylíčit, co všechno chlapíci stateční předvedli. Jen tím prostě chci říct, až se objeví ve vašem městě, běžte se na ně podívat, stojí to za to, protože tohle si s Mondeem určitě nezkusíte ...

 

P.S.: Omluvte kvalitu některých fotek, ale jednak to byl docela frkot, ale hlavně se vše odehrávalo až po soumraku a bez světla se toho moc nenadělá. A komu se to nelíbí ... tomu se to nelíbí.